O nas!

Część z Was już o nas słyszała, a może uczestniczyliście w naszych działaniach, są też pewnie osoby które się jeszcze z nami nie zetknęły, dlatego dzisiaj przy podsumowaniu roku zastanawiałam się jak zebrać i podsumować to wszystko co się wydarzyło i podzielić się tym z Wami.
Być może ta historia pomoże Wam wybrać własny cel do realizacji, a o to chodzi w naszych działaniach
Fundacja powstała w lutym 2015 roku i pierwotnie skupiała się na rozwoju i edukacji młodzieży w projektach takich jak Bądź niepowstrzymany w poznawaniu Świata. Rok 2017 jak dotychczas okazał się przełomowym w poszukiwaniu nowych pól do działania. Zrealizowaliśmy projekty rozwojowe dla młodzieży, których część rozpoczęła się jeszcze w 2016 roku Bezogranicznik Upcyklingowy
Modelarnia Upcyklingu, a także projekty dla społeczności lokalnej tj. Zmień nawyki żywieniowe na Zdrowie!, Kurs zdrowego odżywiania- czyli jak zmienić nawyki żywieniowe na zdrowe! Lokalne Forum na rzecz Młodych w Gminie Oborniki Śląskie, rodzinne: Przy szarlotce o jabłku i jabłoni i “Wojna domowa”, na rzecz Szkoły w Pęgowie: Na tropie Kultury i akcję Masz Głos,
złożyliśmy też nasz pierwszy projekt na rzecz seniorów, Wzmacniacz S-prawny 60+, dlatego mocno trzymajcie za nas kciuki, bo nasze oczekiwania jeszcze się nie kończą. Oczywiście było sporo projektów, które nie uzyskały dofinansowania i trafiły tymczasem do szuflady.
Że w rodzinach siła! to wiemy nie od dziś, dlatego dziękuję wszystkim, którzy w tym roku włączyli się w realizację „Szarlotki i Wojny”, to właśnie rodzinne projekty napędzały nas do działania przez całe lato i to głownie dzięki Wam nasze tegoroczne cele rozszerzenia zakresu działań Fundacji zostały zrealizowane z takim efektem, że zasłużyły sobie na wybranie ich do publikacji. Mam nadzieję, że w następnym roku będzie ich jeszcze więcej, a Wy wciąż będziecie z nami.
Być naszym słabym punktem jest fakt, że nie zawsze docieramy do Was na czas z informacją o naszych działaniach, dlatego zapraszam Was do śledzenia wpisów i informacji na naszej facebookowej stronie https://www.facebook.com/Fundacja-Znajd%C5%BA-CEL-879289898760915/. Stronie www www.znajdzcel.pl, jest potrzebne odświeżenie bo po włamaniu zostaliśmy uznani za groźnych, obiecuję, że w wolnej chwili się tym zajmę:) i oczywiście stronach poszczególnych projektów.
Chcę też podzielić się z Wami wizją, że według mnie wszystko jest możliwe do realizacji, jeśli tylko zdecydujemy się na to co chcemy osiągnąć, a wytyczanie celów może nam tylko w tym pomóc…
Czy można chcieć więcej? zwykle na to pytanie odpowiedź brzmi- tak.
Ja żałować mogę tylko, że nie wykorzystałam wszystkich swoich szans, jedną która zawsze do mnie wraca jest znajomość języka angielskiego, a jak jest z Wami?
Dlatego stały rozwój jest moim celem, a realizacja projektów przez Fundację stała się również moją drogą rozwoju, w kończącym się roku wzięłam udział w dwóch międzynarodowych wydarzeniach, które w przyszłości doprowadzą nas do realizacji projektów międzynarodowych, w lutym 2017 szkolenie
Improving Your Communication Skills.T.C w Molinie w Hiszpanii i
w grudniu konferencji na Malcie Youth Work against Violent radicalisation.
Jeśli dojdziecie do wniosku czytając ten wpis, że chcecie czegoś dla siebie to taka szansa stoi również przed Wami, a ja zapraszam Was do zaangażowania się w działania Fundacji, kreowanie i współrealizację naszych projektów.
Zatem, jakie możliwości otwierają się przed nami na przyszły rok? Najłatwiej powiedzieć szerokie:), a dzięki pozytywnej energii którą czerpię od wszystkich których spotykam przy realizacji projektów, chcę Wam powiedzieć, że czekam na wszystko co przyniesie kolejny rok, bo wiem, że idziemy naprzód i nawet jeśli pojawią się jakieś trudności to przyniosą nam wzmocnienie na przyszłość.
Bo to od nas zależy jakie przekonania dają nam siłę w życiu, dlatego stałą misją naszej Fundacji jest „Wspieranie w wyznaczaniu celów, po to by inspirować Cię do działania.”
Z życzeniami spełnienia w Nowym Roku, mówię do zobaczenia w kolejnych projektach
Anna Pukacz-Górnikowska

Dodaj komentarz