Lokalne Forum na rzecz Młodych w Gminie Oborniki Śląskie za nami

W dniu 25 września rozpoczęliśmy na Forum nowy etap poszukiwania i wdrażania rozwiązań wspierających rozwój Młodzieży na terenie naszej Gminy.

Pracując silną grupą podsumowaliśmy zasoby jakimi dysponujemy, mamy się czy pochwalić bo na terenie Gminy działa około 90 organizacji, a w nich około 30 klubów sportowych w których regularnie odbywają się zajęcia ukierunkowane na rozwój Młodzieży. Jest oferta Obornickiego Ośrodka Kultury, Biblioteka, zajęcia w kołach zainteresowań itd.

Co jednak sprawia, że Młodzi spotykają się najchętniej na przystankach, dworcach, skwerach itp ?

Czy My możemy zaproponować Im alternatywę by te spotkania z innymi Młodymi, które są dla nich najcenniejsze mogły odbywać się gdzieś w przestrzeni publicznej i służyć rozwojowi Ich pasji?

Kto z nas jest predysponowany do tego by wspierać Młodych?

Czego właściwie od nas oczekuje Młodzież?

To Forum pełne było tych i innych pytań i odpowiedzi, to co jest pewne WCHODZIMY W TO! Mamy już grupę chętną do tego by poszukiwać najlepszych rozwiązań.

Jest pomysł by w Gminie Oborniki Śląskie tworzyć fundusz na lokalne działania Młodych. W ten sposób chcemy Młodym oddać inicjatywę i okazję do podejmowania wyzwań.

Dorosłym przyjdzie wsłuchać się w głos Młodych i umiejętnie „trzymać ręce z tyłu” jak mawia Pan Artur Łęga koordynator  Ogólnopolskiego Programu Równać Szanse.

Prowadzona diagnoza pokazała, że jako dorośli wspierający Młodych wiemy co dla nich najważniejsze: akceptacja, akceptacja, akceptacja, możliwość wysłuchania przez dorosłych oraz miejsce do spotkań w którym można by rozwijać swoją samodzielność

Zatem ciężka praca nad tym by trzymać ręce z tyłu przed nami!

Serdecznie dziękuję za aktywność wszystkim uczestnikom spotkania i zapraszam do dalszej współpracy.

dokumentację foto spotkania wykonał Pan Henry Wiszowski,  serdecznie dziękujemy:)

 

Dodaj komentarz