Dziecięca Akademia Smaku zaprasza na warsztaty


Dzieci w wieku 7-12 lat zapraszamy na pierwszy z cyklu 3 warsztatów dofinansowanych z budżetu Gminy Oborniki Śląskie, który odbędzie się 5 sierpnia w godzinach od 9.00 do 12.00 w namiocie plenerowym Fundacji Znajdź Cel, w Pęgowie przy ul. Wierzbowej 15

Dzięki uczestnictwu w projekcie zyskają okazję na doświadczanie różnych smaków, podnoszenie umiejętności kulinarnych i manualnych, współpracę w grupie, dobrą zabawę, wzrost satysfakcji i pasji młodych kucharzy.

Oprócz zajęć kulinarnych dzieci poznają zwyczaje kulinarne mieszkańców różnych krajów, a także wezmą udział w quizach wiedzy o danym kraju i jego kuchni, przygotują tematyczne zadania plastyczne lub manualne.

Działania będą okazją do budowania relacji innych niż tylko klasowe, integracji ze środowiskiem, ponieważ zadaniem uczestników będzie zdobycie ciekawego przepisu na danie regionalne od członków społeczności lokalnej.

Projekt „Dziecięca Akademia Smaku”, ma na celu zorganizowanie czasu wolnego dzieci, odciągnięcie Ich od ekranów smartfonów, rozwój Ich pasji związanych z gotowaniem. Nabycie umiejętności korzystania z regionalnych produktów i przepisów, oraz budowanie więzi przedstawicielami społeczności lokalnej.

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie dziecka na maila fundacja@znajdzcel.pl i dostarczenie wypełnionych zgód i oświadczeń dostępnych poniżej