Wolontariusze AIESEC w naszej Fundacji

Z wielką przyjemnością od 5 maja gościmy szóstkę wspaniałych młodych ludzi, którzy przyjechali do nas z odległych zakątków Świata, by w ciągu 6 tygodni przepracować łącznie aż 900 godzin zajęć w języku angielskim. Na zdjęciach i w relacjach przedstawiamy Wam Ioannę Makri, która przyjechała do nas z Grecji , Yeung Ka Wai z Hong Kongu, Jess Lee z Singapuru oraz męską część ekipy w osobach Kartikeya Awasthi , Anmol Singh Khanuja i Vilayat Ali Syed, którzy pochodzą z różnych części Indii. Zostają u nas do 14 czerwca by dzielić się z nami uroczymi opowieściami o tym, co jest im bliskie a dla nas wydaje się tajemnicze i egzotyczne, jak kuchnia, kultura i obyczaje. Ponieważ, jak zwykle w swoich działaniach celujemy w rozwój dzieci i młodzieży, wolontariusze większość swojego czasu z ogromnej liczby godzin spędzają w Szkole Podstawowej w Pęgowie. Na prośbę inspektora oświaty wolontariuszki odwiedziły również szkołę w Urazie a najbliższych dniach postaramy się umożliwić Im spotkania z dziećmi i młodzieżą w innych miejscowościach naszej gminy. Przy okazji spotkań w szkołach odbywają się prezentacje, warsztaty i swobodne rozmowy w języku angielskim. Jeszcze więcej atrakcji mają nasze młodzieżowe grupy projektowe – Zasmakuj Świata z angielskim, Przy”gotuj” się i Młodzi w akcji, które zorganizowały zajęcia kulinarne i malowanie haseł dotyczących ochrony przyrody. Byliśmy też uczestnikami warsztatów teatralnych. Dla najbardziej zaangażowanych znalazł się również czas na zajęcia jeden na jeden, kiedy Młodzież ćwiczyła się w prowadzeniu swobodnych rozmów na najróżniejsze tematy. Niesamowite jest, że dzieciaki pieką dla naszych wolontariuszy ciasta i babeczki, robią pamiątkowe zdjęcia, zbierają autografy.

Po dwóch tygodniach, mogę stwierdzić, że organizacyjnie stanęliśmy na wysokości zadania, a wszystko dzięki wielkiemu zaangażowaniu przyjaciół i sprzymierzeńców Fundacji, udało nam się uzyskać wsparcie w organizacji posiłków, a nasi goście śpią wygodnie w akademikach Politechniki Wrocławskiej.

Bardzo, ale to bardzo dziękujemy za wsparcie naszego przedsięwzięcia naszym dobrodziejom: Prorektorowi ds. Studenckich Panu dr inż. Jackowi Lamperskiemu , dyrektorowi Domów Studenckich Politechniki Wrocławskiej Panu Michałowi Skalnemu, kierownik akademika Pani Annie Sobieskiej, v-ce burmistrzowi Gminy Oborniki Śląskie Panu Henrykowi Cymermanowi, inspektorowi oświaty Gminy Oborniki Śląskie Panu Sławomirowi Szypulskiemu, Radzie Rodziców Szkoły w Pęgowie oraz całemu zespołowi AIESEC Politechniki Wrocławskiej , bez Was nie dalibyśmy rady.
Dziękując za wielką otwartość i zaangażowanie wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej w Pęgowie, jak również rodzicom, którzy wyszli z inicjatywą pokazania kawałka naszego regionu, proszę o dalsze wsparcie.

Dalsze cztery tygodnie przed nami, a w tym czasie planujemy następne atrakcje, na 29 maja planujemy wydarzenie otwarte dla wszystkich zainteresowanych wieczór w stylu Bollywood, w międzyczasie zorganizujemy wspólne kajaki w Urazie, lepienie „garnków” w Kruczynie, uczestnictwo w Święcie Truskawki a może jeszcze więcej…

jak zwykle liczymy też na Waszą uwagę i doping do dalszych działań

tutaj krótka relacja z drugiego tygodnia,

inne relacje dostępne na stronie Szkoły Podstawowej w Pęgowie i fanpage projektu Przy”gotuj”się

Dodaj komentarz