Świat bliżej nas II wystartował, wolontariusze ruszyli do akcji.

Po trudach związanych z podróżą z drugiego końca Świata, lotem do Berlina trwającym ok. 20h i dalej pociągiem kolejne 4h dotarły do nas Maria i Elizabeth z Indonezji oraz Meng z Laosu, który aktualnie studiuje w Peszcie na Węgrzech i dzięki temu miał do nas znacznie bliżej. Niestety z powodu braku wizy nie dotarli wolontariusze z Indii i Maroko.

W poprzednim tygodniu, radośni i gotowi do pracy wolontariusze zjawili się już w naszych szkołach i fundacji, gdzie prowadzili pierwsze prezentacje i warsztaty. Za nami pierwsze kontakty i spostrzeżenia różnic kulturowych i smakowych, bo bez super ostrej papryki niewiele polskich potraw smakuje naszym wolontariuszom 🙂 Największym szokiem dla dziewczyn okazały się gesty przyjaźni w postaci przytuleń i uścisków na powitanie, w Ich kulturze, takie kontakty zarezerwowane są tylko dla najbliższych, pokazały nam natomiast swój sposób na wyrażenie szacunku jakim jest przyłożenie policzka do dłoni osoby, której szacunek chcą wyrazić.

Przedstawiają nam bajkowe zdjęcia z krajobrazami swoich ojczyzn i atmosferą wiecznego lata. Marzenia mają podobne do naszych, chcieliby zobaczyć śnieg i zimę, dlatego wkrótce zabierzemy ich na lekcję jazdy na nartach, albo przynajmniej na sanki gdzieś w naszych górach. W ostatnią sobotę zabraliśmy Ich na pierwszą wycieczkę łodzią po Odrze, gdzie obserwowaliśmy ptaki i muszę przyznać, że bieliki szczególnie licznie nam dopisały, bo na jednym drzewie siedziało ich w pewnym momencie 6, a przez całą podróż przeleciało w pobliżu kilkanaście. Były też wielkie stada kaczek, klucze gęsi, polujące kormorany, nurogęsi i czyhające na zdobycz srokosze. Naszym przewodnikiem po ptasim świecie był Krzysztof Konieczny ornitolog i autor bloga dbaj o bociany

Żeby przybliżyć mniej więcej plan pracy powiem tylko, że wolontariusze w poniedziałki i środy będą pracować w SP 3 w Obornikach Śląskich, we wtorki i czwartki w SP w Pęgowie, a piątkowe popołudnia zarezerwowali na warsztaty i wspólne gotowanie w siedzibie fundacji w Pęgowie.
Spotkania mają otwartą formułę dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych wspólnym gotowaniem i biesiadowaniem w piątki od godziny 15tej do 19tej, dokładna tematyka spotkań pojawi się w formie wydarzeń na naszym fanpage’u fb fundacja znajdź cel.

zapraszamy też do śledzenia naszych kolejnych relacji

piątkowa sesja foto w fundacji